15.02.2022 - Закінчення оренди – що і як

Що робити, якщо Ваш договір оренди комерційної нерухомості добігає кінця? Після закінчення терміну дії будь-якого договору, будь-яка зі сторін має визначитися, продовжувати його чи ні.

У договорі оренди, як правило, прописується термін дії договору та умови його продовження. Як правило, стороні, яка бажає продовжити договір або навпаки його розірвати, надається період, за який вона повинна повідомити іншу сторону про свій намір. Повідомлення зазвичай надається протягом 2-5 місяців до закінчення терміну дії договору. Якщо компанія має оренду маленького офісу невисокого класу, на повідомлення дається термін в один або два місяці. Це обумовлено тим, що знайти новий готовий офіс в оренду класу С можна і за тиждень, тому термін повідомлення не відіграє великої ролі. Однак, якщо у компанії оренда великого офісу класу А та В, знайти оренду елітної нерухомості великих розмірів займає значний період часу, який краще зафіксувати у договорі.

Якщо компанія вирішила не продовжувати договір оренди та до кінця завершення терміну його дії не надала повідомлення про продовження, власник має право почати показувати приміщення іншим орендарям. Перш ніж зняти офіс в оренду орендарю та власнику необхідно заздалегідь обговорити та прописати умови та час відвідування території, на якій перебуватиме компанія, на випадок непродовження договору оренди.

Коли компанія виїжджає зі знятого офісу в оренду, власник на підставі стандартного пункту в договорі оренди може зобов'язати орендаря повернути приміщення в первісний вигляд. На практиці, якщо орендоване приміщення завжди підтримувалося у стані, його передача обмежується його чистим виглядом і придатним до праці станом з урахуванням природного зносу. Однак якщо комерційна нерухомість перебуває у досить неоднозначному стані, власник таки може вимагати повернути приміщенню його первісний вигляд. Для цього існує гарантійний депозит. З нього буде утримано певну суму для забезпечення відповідних робіт, які власник здійснить сам.

Ну а, якщо Ви шукаєте офіс в оренду і Вас цікавить довгострокова оренда офісу, будь ласка, зв'яжіться з нашими спеціалістами. Вони допоможуть підібрати та зняти офіс в бізнес центрі у Києві.

 

ДИВИТИСЬ ОФІСИ

АНИМЭЙТ v.3.7

Всі права захищено. 2021